Kreatywne i niedrogie dekoracje ślubne. Zrób sobie ślub, nie tracąc fortuny!
Kreatywne i niedrogie dekoracje ślubne. Zrób sobie ślub, nie tracąc fortuny!

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Nic dziwnego, że każda para młoda chciałaby zapamiętać go na długo. Dekoracje odgrywają tu kluczową rolę, bo to właśnie one tworzą atmosferę miłości. Jak podkreślić, że ślub to ważne wydarzenie? Wybierając kreatywne i niedrogie dekoracje ślubne, które odpowiadają za klimat tego dnia.

Jakie dekoracje ślubne wybrać?

Wybór dekoracji zdecydowanie nie jest łatwy! Dostępność i różnorodność opcji jest dużą zaletą, ale może też utrudnić podjęcie decyzji. Warto jednak zastanowić się nad kwestią, czym przystroić salę weselną, bo bez kontroli wydatków na dekoracje mogą one pochłonąć znaczną część budżetu przeznaczonego na całą uroczystość. W tym artykule podpowiadamy, co wybrać, żeby nie nadszarpnąć finansów, a jednocześnie nie rezygnować z efektu wow.

Oto pomysły na kreatywne i niedrogie dekoracje ślubne, które warto wziąć pod uwagę.

Dekoracje do domu Panny Młodej i Pana Młodego

Zaczynamy w domu nowożeńców, gdzie przed ślubem trwają przygotowania. To właśnie tu fotograf i kamerzysta uchwycą pierwsze piękne kadry. Warto zadbać o to, żeby otoczenie, w którym odbywają się przygotowania, było estetyczne. W jakie dekoracje do domu Państwa Młodych warto zainwestować? Poza świeżymi kwiatami, które zawsze są pięknym tłem dla rozgrywającej się właśnie historii, mogą to być np. girlandy ozdabiające bramy, drzwi wejściowe i balustrady na klatce schodowej, ale też wykonane ze sklejki tablice na Dom Panny Młodej i Pana Młodego. Kiedyś obowiązkowym elementem dekoracji były też balony – dziś raczej spotyka się je już rzadziej, chyba że jako dodatek. Kilka sztuk dla najmłodszych można umieścić przy wejściu do domu albo obok drogowskazu ślubnego z napisem „Domu Panny Młodej” lub „Dom Pana Młodego”.

Udekoruj wejście do sali weselnej

Podobne drogowskazy można zastosować także przed salą weselną. Jeśli teren jest rozległy, a goście mają do dyspozycji np. park, plac zabaw, taras lub altany, tego typu drewniane drogowskazy ślubne mogą wskazywać drogę do tych miejsc. To estetyczna i praktyczna ozdoba. Przed samym wejściem warto umieścić też tablicę powitalną z napisem „Witamy gości weselnych” i imiona Pary Młodej. Z pewnością wywoła uśmiech każdego, kto zawita po ślubie na weselu. Dekoracja ślubne idealne na salę weselną

Najważniejsze jest jednak to, co goście zobaczą po wejściu na salę weselną. Wystrój ma tu kluczowe znaczenie, a najpiękniejsze dekoracje ślubne mogą sprawić, że już po przekroczeniu progu każdy będzie czuł się tak, jakby trafili na najlepszą imprezę świata. Bo tak właśnie jest! Warto zadbać nie tylko o odpowiednie obrusy, skirtingi, bukiety i dekoracje na stołach, ale też plan stołów i napisy na stoły weselne – nie tylko te, które pozwolą zlokalizować gościom swoje miejsce, ale też te oznaczające ważne miejsca jak np. napis na słodki stółnapis na wiejski stół. Każda taka ozdoba powinna być utrzymana w tym samym stylu. Jeśli zdecydujemy się na dekoracje ślubne ze sklejki, to musimy trzymać się tego motywu na każdym etapie dekorowania: od domów młodych aż po salę weselną. Przy czym najbardziej wyróżniającym się punktem powinien być oczywiście stół prezydialny. Tu również można wykorzystać odpowiednie dekoracje zielone, kwiaty, obrusy, ale też napisy na stół i wycinane laserowo koła na ściankę za Parą Młodą – z napisami takimi jak „Para Młoda” czy „Miłość”, ale też personalizowanymi np. imiona lub nazwiskiem Nowożeńców.

Jakie jeszcze dekoracje na ślub warto mieć?

Klimat dnia ślubu tworzą też drobne rzeczy, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby rzeczy praktyczne również pełniły funkcję dekoracyjną. Czy można to jakoś połączyć? Oczywiście! Wystarczy dekoracje ślubne zamawiać w zestawach – w tym samym stylu, odpowiednim do wybranego motywu przewodniego wesela. Nieważne, czy są to wieszaki ślubne, które będą wyglądały pięknie na zdjęciach, czy dekoracyjna skrzynka na koperty i pudełko na obrączki – każda z tych rzeczy będzie tworzyła niebanalną dekorację ślubną, jeśli tylko będzie dopasowana do siebie. Spójność w dekoracjach to najważniejsza zasada!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl